В Україні стало менше російських книг

*

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко констатує скорочення поставок книжкової продукції з Росії в Україну. 11 грудня перед відкриттям V Київської міжнародної книжкової виставки “Книжкові контракти” він повідомив журналістам, що завдяки заходам, вжитим Державною митною службою, а також економічним умовам потік книжкової продукції з Росії значно зменшився, передає “Інтерфакс-Україна”.

 

Наливайко також заявив, що український уряд має намір до кінця поточного року завершити програму “Українська книга”, в рамках якої українські бібліотеки повинні бути укомплектовані книгами українських письменників.

 

Глава Держкомітету також сподівається, що Верховна Рада встигне до початку наступного року продовжити пільги для книжкових видавництв.

 

“З 1 січня завершується термін пільг для видавців, і зараз питання номер один – щоб встигли їх продовжити”, – сказав він.

 

Наливайко нагадав, що питання про продовження пільг для книговидавців було передбачено в коаліційній угоді. На сьогоднішній день у Верховній Раді зареєстровано законопроект з цього питання під №1316.

 

“Якщо пільги не будуть продовжені – це буде дуже серйозний удар по нашим видавцям, хоча ринкова ситуація зараз дуже позитивна”, – зазначив Наливайко.

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів має намір перейти до ліцензування і квотування продажу російської книжкової продукції.

Newsru.ua