Андрухович презентував “документальний роман” про часи Януковича, Євромайдан та війну (ФОТО)

*

10 грудня Юрій Андрухович презентував у Франківську “документальний роман” “Тут похований Фантомас”.

Насправді це книжка вибраних есеїв, які автор протягом чотирьох років публікував на сайті “ТСН”. Кожна з них написала окремо, але, за словами модератора презентації Івана Ципердюка, разом читаються на одному диханні й справді справляють враження цілісного твору, пише ГК.

Юрій Андрухович зізнався, що спочатку хотів писати лише про музику. Його перші колонки розповідають про різні українські й зарубіжні гурти та виконавців. Початкова ідея була такою, що в нас надто мало хорошої музики. І саме через ту неякісну музику, що звучить по радіо й телебаченню, ми, українці, перебуваємо в такій не надто оптимістичній атмосфері.

Але згодом тематика розширилася, бо причин відсутності оптимізму ставало все більше. На президентській посаді чимраз зручніше й тоталітарніше утверджувався Янукович.

*

Тою чи іншою мірою, книжка й розповідає про життя українців під владою вище згаданого тирана, а відтак й доволі оптимістичне його усунення.

Проте, “документальний роман” Андруховича має відритий фінал, бо війна триває.

*

Книжка вийшла в перші дні грудня у Літературній агенції “Dirscursus”. Вона проілюстрована роботами молодого тернопільського художника Тараса Бріля, які доречно надають книжці атмосферності.

 

Фirtka.if.ua

Придбати книгу.