Українці мало читають своїм дітям – дослідження

*

У 2014 році українці рідше читали книги своїм дітям і самі діти читали набагато менше. Такими є результати соціологічного дослідження “Читання книг в Україні-2014”, підготовленого компанією GfK Ukraine. Пише Українська правда. Життя.

 

Так протягом року в Україні знизилася частка сімей з дітьми до 15 років, в яких батьки прочитали дитині хоча б одну книжку: з 28% до 23%. Книговидавці підтверджують: зменшився реальний обсяг ринку в сегменті книжок для дітей та юнацтва.

 

Крім того з’ясувалося, що в Україні у 2014 році і самі діти читали менше, ніж у 2013. Частина дітей до 15 років, які у 2014-му прочитали хоча б одну книгу, знизилася на 13% порівняно з минулим роком. Загальна кількість прочитаних дітьми книг зменшилася більш ніж на 60%.

 

У 2014 році виріс попит на дитячі книги українською мовою. Якщо книга видана двома мовами – російською та українською, то україномовна версія твору стабільно випереджає російськомовне видання в нашому ТОПі продажів.

 

Не втратила своєї актуальності і “розумна” дитяча література “подвійної адресації”: дитячі енциклопедії, розвиваючі видання з оригінальним авторським контентом, які підходять і для малюків, і для школярів, і для їхніх батьків.

 

Серед причин, за якими діти не читають: відсутність культури читання в сім’ї, переорієнтація особистого часу на інтернет, телебачення, комп’ютерні ігри, зниження моди на читання серед молоді.

Українська правда. Життя