Кабмін хоче відмінити пільги українським видавцям

*

Кабінет міністрів України має намір позбавити українських книговидавців податкових пільг. Про це повідомив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. Пише Gazeta.ua.

 

“Вранці отримав повідомлення з Кабміну про те, що іноземні міністри, які представляють фінансово-економічний блок уряду, намагаються ліквідувати режим податкових пільг для книжкової галузі України. Переговори з ними веде Кириленко у партнерстві з головою Держкомтелерадіо Наливайком. Однак, я так розумію, у них, як у представників гуманітарного блоку, проти танків Мінфіну і Мінекономіки лише дитячий пугач з пробкою”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

 

Президент асоціації видавців повідомив, що домовився про зустріч з міністром культури В`ячеславом Кириленком на середу, а новий голова комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький пообіцяв на засіданні комітету продублювати законопроект про продовження пільгового режиму, оскільки попередній законопроект, який подавав Кириленко в червні, 27 листопада, був анульований.

 

Афонін також стверджує, що разом з виконавчим директором Української асоціації видавців періодичної преси Олексієм Погорєловим збирається створити страйковий комітет для всіх, хто має відношення до друкованого слова. “Ми виходимо в етап боротьби, як у Донецькому аеропорту”, – зазначив він.

 

У 2004 році, коли Микола Азаров на півроку заблокував пільги, вже готувався подібний страйк. Однак, тоді він не відбувся, оскільки тодішній прем’єр-міністр Віктор Янукович пішов на поступки і відновив пільги. Проте за півроку їх відсутності свою роботу припинили 460 видавництв із 1600, що діяли в той час, стверджує Афонін.

Gazeta.ua