Друзі загиблого на Майдані викладача історії видали збірку його поезій

*
До видання увійшли 31 вірш про кохання, життя і пошуку себе. Невелика, в темно-синій обкладинці книга вийшла у світ ще в липні, в день народження самого автора, проте напередодні першої річниці Майдану набула особливої популярності. Пише KP.ua.

 

28-річний історик, викладач Українського католицького університету Богдан Сольчаник загинув від пострілу в шию під час зіткнень на вулиці Інститутській 20 лютого. Поховали вченого на місцевому кладовищі в райцентрі Старий Самбір, звідки той родом.

 

Назва збірки – “Кухні мого покоління”. Часто саме на кухні люди проводять вечори, влаштовують посиденьки з друзями, діляться планами і мріями з близькими. Ось і у автора так само:

“…Все що маю – то кухня.

Пиятики до посиніння.

Поцілунки, вірші, і видіння….”

 

– Богдан ніколи особливо не афішував, що пише вірші, не показував їх нікому, – розповіла “Комсомольській правді” в Україні “наречена загиблого активіста 26-річна Марія Погорілко. – Після його смерті, порадившись з рідними та друзями, я вирішила видати збірку його творінь. Сама не взялася б за цю справу – близькі підштовхнули.

 

А це вірш, написаний в 2008-му, дуже тонко і точно відображають стан українців сьогодні:

“Де моя Революція,

Де корона, на площі страчена?

Де моя Революція,

В кабінетах придумана, на вулицях справджена?”

*

Богдан Сольчаник багато і пристрасно писав про кохання. Серце автора було давно підкорене тендітною і ніжною львів’янкою Марією Погорілко. Молоді люди збиралися побратися…

“Він їй казав:

Я би для тебе

Зняв із неба зірку,

Твоїм ім’ям назвав

нову планету.

Я би тобі складав

усе життя сонети,

Писав би партії

для скрипок і кларнетів”.

 

Видання віршів Богдана Сольчаника вийшло накладом у тисячу примірників, потім надрукували ще 800. Марія Погорілко вирішила, що продавати збірник не буде, а всі охочі можуть отримати його безкоштовно, в пам’ять про Богдана. Книгу можна взяти у львівському та київському офісах громадської організації “Опора”, з якою свого часу працював Сольчаник. Також частину книг передадуть в його рідне місто Старий Самбір (Львівська область) і до Варшави, де він навчався. Найближчими днями дівчина збирається презентувати книгу в Мюнхені і Варшаві, де у її загиблого нареченого залишилося багато друзів.

KP.ua