Мустафа Джемілєв та Брати Капранови презентували книгу з історії України (ВІДЕО)

*

Брати Капранови та Мустафа Джемілєв поспілкувалися з читачами на зустрічі «Українці – кримські татари: дві мови – одна історія», у рамках презентації нової книги «Мальована історія Незалежності України», повідомляє Громадське телебачення.


Як зазначають самі автори, у книзі вони спробували зруйнувати стереотип про стосунки українців та кримських татар та зробити акцент на співпраці, допомозі та боях пліч-о-пліч. «Історія українців, кримських татар, гагаузів, караїмів, греків, євреїв – усіх народів, що творять сьогодні українську державу – це наша спільна історія».

*

Купити книгу.

 
«Книга зроблена за екранним принципом: на одному розвороті – одна епоха. А у кожної епохи – свій герой», – Дмитро Капранов.

 

Під час зустрічі автори розкрили зміст деяких розділів книги, звертаючи увагу на цікаві моменти в спільній історії.

 

Мустафа Джемілєв приділив особливу увагу постаті Ісмаїла Гаспринського, видатного просвітителя кримськотатарського народу, який модернізував їх традиційну ісламську культуру.

 

«Є цікавий вислів одного з американських дослідників життя Гаспринського. Про те, який великий вплив має Ісмаїл на ціле покоління кримських татар. Та якщо порівняти епоху Гаспринського з епохою Мустафи Джемілєва, то є велика різниця. Ніколи б не міг подумати Ісмаїл Гаспринський, який зробив так багато для просвітництва свого народу, що наступні покоління його співвітчизників будуть думати не тільки про прогрес, а всього лише про повернення на свою історичну Батьківщину», – зазначив голова Меджлісу.

Громадське телебачення
Фото: Олександр Авраменко