Вийшла фантастична книга про долю каменів

У листопаді 2014 року у видавництві «Гамазин» побачила світ книга автора-початківця Дениса Бутиріна «Доля каменів», написана у жанрі фантастичної повісті. Свого часу цей жанр набув популярності завдяки роботам таких метрів, як Кліффорд Саймак і Рей Бредбері. Читачів він приваблював особливим темпоритмом у розгортанні сюжету, світоглядними рефлексіями над героями та подіями. На перший план тут висувалися авторські візії сенсу буття, загадок природи, суспільних катаклізмів. Колізії сюжету були лише тлом для розгортання непересічної думки фантаста.

*
Придбати книгу.

 

Автор «Долі каменів» відроджує жанр, незаслужено забутий сьогодні.

 

У повісті немає божевільних космічних перельотів або кривавих битв на мечах. Твір написано, насамперед, для тих, хто, дочитавши книгу, ще тривалий час буде міркувати над її змістом.

 

Про що у ній йдеться? Перш за все, про людей, які намагаються відшукати щось своє. Банальна, здавалося б, думка про те, що людина приречена на пошук, у повісті обіграна з різних боків. Дряхліючий мільярдер намагається знайти спосіб подовжити своє життя, молодий вчений шукає можливість якомога дорожче продати свій талант, а пройдисвіт-фінансист женеться за примарним щастям. Вони настільки захоплені пошуком, що вже й не помічають нічого навколо.

 

Головний герой повісті товстун Мо, авантюрист і романтик, мріє відшукати мудрість зниклої колись цивілізації неорганічного розуму, що залишила після себе лише легендарні камені долі. За стародавньою легендою, тільки зібравши їх разом, можна осягнути головну таємницю загадкової цивілізації. Про два камені долі відомо практично усе, і Мо залишається знайти лише третій. Завдання здається йому неважким, і коли жаданий камінь уже майже опиняється у його руках, усмішка долі несподівано круто змінює життя авантюристичного товстуна.

 

Варто відзначити, що автором вже написано продовження повісті, у якій читач знову зустрінеться із товстуном Мо, поринувши у світ його небезпечних, але таких цікавих пригод у різних куточках світу.

 

Камені – це також повноцінні персонажі повісті. Але їхня доля – мовчки і нерухомо чекати, коли прийде час поділитися накопиченою мудрістю.

Друг Читача