Василь Шкляр розповів, як Майдан, війна і втрата Криму змінили українців

*

Український письменник Василь Шкляр прокоментував зміни, які сталися у свідомості українців у зв’язку з подіями на Майдані, війною і втратою Криму. Про це він повідомив в ході чату на “Главреді”.

 

“Іноді кажуть, що Майдан змінив все, мовляв, ми стали якісно новими, а ви з цим згодні, коли бачите а) рядових українців, б) політиків?”, – заявив він, відповідаючи на питання, що у свідомості українців змінив цей рік, Майдан, війна, і втрата Криму.

 

При цьому, на думку письменника, “минулий рік все ж змінив українців, хоча не настільки, як би нам того хотілося”.
“Треба було понести багато жертв, щоб в три рази збільшилося шанувальників НАТО. Щоб захотілося до Європи. Щоб вивчити гасло-вітання “Слава Україні!””, – додав Шкляр.
“Але вибори показали, що в цілому суспільство змінюється дуже повільно”, – вважає він.
“Звичайно, старі “нові” обличчя вміло скористалися природним прагненням людей до миру і витягли з електорату все, що їм було потрібно. Голосування ж на півдні та сході показало, що там досі переважають проросійські настрої. Вони навчилися тільки фарбувати в синьо-жовті кольори мости і паркани. Мізки залишаються в більшості синьо-білі”, – зазначив письменник.
“Тому про нову якість “сірої маси” говорити не доводиться. В той час, коли нехай навіть десятки тисяч патріотів виходять на вулицю, ці обивателі п’ють в своїх норах горілку і скаржаться, що “немає на них Сталіна”. Але не впадайте у відчай. Історію ніколи не рухала “сіра більшість”. Прогрес – це привілей кращих із кращих”, – підкреслив Шкляр.
Нагадаємо, раніше директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко заявив, що президент РФ Володимир Путін хоче мати фактор дестабілізації ситуації в Україні, проте його інформаційна стратегія будується на тезі, що у нього немає вище і благородніше мети, ніж створення “Новоросії”.

Главред