Розпочався 15-й конкурс української мови імені Петра Яцика

*

9 листопада у Вінницькій філармонії пройшло урочисте відкриття XV Міжнародного конкурсу української мови ім. Петра Яцика. На презентації конкурсу були присутні: Павло Полянський, Михайло Cлабошпицький, Павло Гриценко і представники Вінницької ОДА, котрі привітали учасників із початком конкурсу, повідомляє сайт МОН.

 

Відкриття цього заходу вже традиційно пройшло дев’ятого листопада – в День української писемності і мови. На відкритті нагородили переможців минулорічного змагання. Змагання проходитиме в чотири етапи: 1 етап проходитиме у загальноосвітніх школах Вінниччини до 16 листопада. 2 етап пройде 22 листопада на базі вінницької школи №3, 3 етап буде обласним і відбудеться 6 грудня, а 4 – загальнонаціональний – пройде у січні наступного року. У змаганні візьмуть участь як українці, так й особи інших національностей, котрі володіють українською мовою й спілкуються нею. Як розповів виконавчий директор Ліги українських меценатів та організатор конкурсу Михайло Слабошпицький, Румунія, Португалія, Китай, Канада, Греція, Австралія й багато інших країн у світі щорічно долучаються до конкурсу.

 

УНТ нагадує, що уперше змагання імені Петра Яцика відбулося в 2000-ому році, воно мало на меті піднести авторитет української мови серед молоді й утвердити її державний рівень. Відтоді конкурс проходить кожного року, відзначаючи найкращих знавців рідної мови із-поміж учнів, студентів проф.-тех. училищ і ВНЗ як нашої країни, так й зарубіжних країн.

УНТ