Президент України: “Тільки одна мова матиме державний статус”

*

З 1997 року 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови. Учора зі святом співгромадян привітав Президент України Петро Порошенко. У своїй промові голова держави зауважив, що «любов і повага до української мови об’єднує наш народ. Українці розмовляють різними мовами, але тільки одна − українська − має і завжди матиме особливий державний статус. Ми твердо знаємо: живе українська мова − живе Україна. Ми свідомі своєї відповідальності за їх долю». Повідомляє Сultprostir.

 

Також президент підкреслив, що саме мова та українська культура взагалі додають сил у боротьбі за суверенність і незалежність країни. Петро Порошенко вкотре нагадав про наміри ввести вітчизняну культуру у загальноєвропейський контекст: «Переконаний, що спільними зусиллями ми вдосконалимо мовну політику, а також модернізуємо культурну політику відповідно до європейських стандартів, продемонструємо конкурентоспроможність української культури, її здатність задавати тон інтелектуальному та духовному життю країни».

 

Нагадаємо, що на врученні Національної премії імені Тараса Шевченка Петро Порошенко висловив свою однозначну позицію щодо мовної політики, зауваживши, що тільки одна мова матиме державний статус − українська.

Сultprostir