У Києві презентували книжку “#EUROMAIDAN – Історія, що твориться”

*

У київському Національному художньому музеї сьогодні представили двомовну книжку “#EUROMAIDAN – Історія, що твориться”, що досліджує феномен Майдану.

Над виданням спільно працювали видавництво “Основи” і культурні менеджери Катерина Тейлор та Володимир Кадигроб, розповіла журналістка Еспресо.TV Вікторія Пашковська.

До видання увійшли понад 200 світлин 46 українських фотографів, серед яких керівник українського відділення агентства EPA Сергій Долженко, штатний кореспондент Associated Press Єфрем Лукацький, документаліст Олександр Чекменьов та інші. Більшість фото публікуються вперше.

“Це перше двомовне видання про Майдан. Іноземці можуть почитати що було в Україні під час Майдану, побачити багато світлин як українських фотографів, так і іноземних”, – зазначила журналіст Еспресо.TV.

Книгу “#EUROMAIDAN – Історія, що твориться” відкривають дві аналітичні статті, у яких історик Ярослав Грицак описує причини протистояння, а філософ Тарас Лютий досліджує Майдан як сукупність міфів.

У книзі є інфографіка хронології протесту і карта Майдану, створена картографом Дмитром Вотманом. Також подано список загиблих.

“Коли все починалося, ми з колегами перебували на Майдані і я тоді сказав, що все це потрібно документувати, робити фотографії, писати про це. З грудня ми збирали інформацію. В результаті вийшло те, що вийшло і чекаємо відгуків. На сайті видавництва “Основ” можна замовити вже. Частина першого тиражу ми віддаємо національному музею”, – розповів один з авторів проекту Володимир Кадигроб.

Робота над проектом тривала 9 місяців. “#EUROMAIDAN – Історія, що твориться” незабаром з’явиться в українських книгарнях.

Espreso.tv