В українських школах вчитимуться 12 років, а вчителі отримуватимуть $ 1500

*

У Києві презентували концепцію розвитку освіти на найближчі десять років, йдеться у сюжеті ТСН.19-30.

 

У 2017 році має повернутися 12-річна освіта у школі, а в учителів буде зарплата півтори тисячі доларів. Усе поки що на рівні обговорення, остаточно документ схвалять після громадського розгляду.

 

Один із розробників концепції розповів, що 12-річна освіта ділитиметься на три школи. Початкова – шість років, три роки базова і стільки ж старша школа. Вона буде профільною і в окремому приміщенні.

 

Для сільських шкіл висунули окремі вимоги – старша школа може бути одна на декілька сіл.

 

“Початкова школа повинна існувати незалежно від кількості учнів. Базова – коли більше 100 учнів. Для старшої потрібні близько 500 учнів”, – заявив проректор Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти Сергій Клепко.

 

Згідно з концепцією вчителі писатимуть тести. Від їхніх результатів залежатиме, чи продовжить педагог учителювати і яка буде в нього зарплата, грошей передбачено чимало.

 

“До 2020 року досягти пропорції, за якою середня зарплата вчителя буде не нижче ВВП на душу населення. Якщо пов’язати із стратегією Порошенка – це 18,5 тисяч доларів на рік”, – наголосив один із розробників концепції Клепко.

 

Проте у школах у обіцянки головних освітян не вірять і розповідають про те, що їм доводиться складати навчальні плани і вчити, коли немає підручників, а також позирати на стелю протягом уроку, чи не падає. Та й щодо 12-річного навчання висловлюються скептично.

 

“Ті, що не можуть вчитися, і це мордування – 10-11 клас – не потрібно. Ми ходимо за ними – за батьками, за дітьми, щоб вони просто вчилися”, – зауважила сільська вчителька Тетяна Шевчук.

 

Заступник міністра освіти наголошує, що презентована концепція – ще не остаточний варіант. У відомстві готові всіх вислухати та внести правки.

 

“Ми можемо моделювати все що завгодно, фантазувати. Але реформа відбувається або не відбувається, залежно від того, що робить педагог, зачинивши за собою двері”, – заявив Павло Полянський.

Кореспонденти Інна Боднар, Олександр Курсик та Ігор Ткач

ТСН