В Україні заборонили показ 7 російських фільмів

*

Державне агентство України з питань кіно заборонило для кіно- й телепоказу 7 стрічок російського виробництва. Відповідне рішення Держкіно ухвалило у середу 22 жовтня, повідомляється на сайті агентства.

 

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів з 23 експертів надала оцінку наступним фільмам: “Кадетство”, “Гончі”, “Слідчий комітет”, “Спецназ”, “Десантура”, “Морпехи” і “Військова розвідка”.

 

Їм вирішено не видавати чи скасувати прокатне посвідчення.

 

“Фільми були заборонені для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео і домашнього відео на території України”, – сказано в повідомленні.

 

Стрічки розглядалися на підставі подання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення і звернення телеканалів.

 

Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко пояснив: “Держкіно продовжує аналізувати фільми виробництва Російської Федерації”.

 

“І зважаючи на ситуацію з агресією Росії на Півдні та Сході України та на громадську думку, до якої ми не можемо не дослухатися, а також на вимогу самих військових, які беруть участь в АТО і загалом суспільства, ми вирішили, що некоректно зараз буде демонструвати на українських телеканалах ті російські фільми, в яких має місце відверта пропаганда, на кшталт звеличення силових структур Росії та самої Росії”, – сказав він.

 

“Щодо цього ми і надалі будемо мониторити ринок”, – додав Іллєнко.

 

Раніше Держкіно заборонило 13 російських фільмів, серед яких значились такі скандальні картини пропагандистського спрямування як “Матч” та “Август. Восьмого”.

 

20 жовтня у Верховній Раді пропонували внести на розгляд питання заборони трансляції та показу російських фільмів, які оспівують російські силові відомства, – але депутати навіть не змогли внести його в порядок денний, не вистачило голосів.

Newsru.ua