Винничук сварить українських співаків за маячню в піснях та гидотні антиукраїнські покручі

*

“Малограмотна віршомазія без дотримання елементарних поетичних законів, приблизні примітивні рими, відсутність метафор і глибших образів”, – так письменник Юрій Винничук характеризує творчість більшості українських співаків у своєму дописі на сайті ТСН.

 

“Цікаво, що російські співаки здебільшого таки вдаються до послуг фахових поетів. Тільки не наші. Ну, добре – музика. Нехай. Але слова? Чи розуміють вони, що їхні слова – це переважно словесна маячня та ще й з гидотними антиукраїнськими покручами? Наголос – це просто дрібнички. Рими? Та це просто офігенне новаторство. Так ще ніхто не римував. А купа русизмів – в порядку речей. Чи є ще якась мова, з якої б так знущалися?”

У своєму дописі Юрій Винничук навів приклади знущання над українською мовою з текстів пісень Святослава Вакарчука, Лами, гурту “Мандри” та “ТІК”.

 

“Звичайно, є винятки (“Плач Єремії”, “Мертвий Півень”, “Козак-систем”), котрі беруть тексти поетів, а не самі шкрябають щось таке, що на голову не налазить. Але більшість співаків усе ж вважає, що написати текст пісні – це як яєчню засмажити”, – пише Юрій Винничук.

ТСН