Митці закликають владу підтримати поета-луганчанина

*

Ліна Костенко, Ада Роговцева, Степан Хмара, В’ячеслав Брюховецький, Оксана Забужко, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Юрій Андрухович та інші відомі українці звернулися з відкритим листом до Президента і Прем’єр-міністра України та мера Києва з проханням підтримати українського поета з Луганська, літературного класика, дисидента, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, побратима Василя Стуса Василя Голобородька. Пише Zik.ua.

 

«У липні 2014 року Василь Голобородько, у віці 69 років, змушений був залишити рідний Луганськ і стати переселенцем. Після наполягань колег та розголосу в пресі поет виїхав з окупованого міста, залишивши всі особисті речі, рукописи, наукові дослідження, велику бібліотеку, частину якої становлять раритетні видання, та збірку унікальних листів, серед яких – листи від Василя Стуса та Миколи Бажана», – зазначається у листі.

 

Тепер визнаний світом луганський поет не має дому та мешкає тимчасово в кімнаті Будинку творчості письменників в Ірпені, що призначений передусім для проживання в літню пору. Також він не має теплих речей і коштів, щоб орендувати житло в Києві.

 

У листі до Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка українські письменники, науковці, актори, режисери, музиканти, громадські діячі просять владу допомогти Голобородькові з евакуацією з окупованого Луганська цінних рукописів та архіву, а також забезпечити поета житлом у Києві.

 

«Ми об’єдналися, щоб закликати Вас підтримати видатного поета Василя Голобородька. Просимо допомогти з евакуацією з окупованого Луганська цінних не лише для нього, а й для нашої історії та культури рукописів та архіву В. Голобородька, а також Вашого сприяння у забезпеченні поета житлом у Києві. За часів Президента Леоніда Кучми за видатні заслуги перед культурою отримали житло від держави так само «вимушено бездомні» письменники Олег Лишега, Михайло Григорів, Євген Пашковський, Олесь Ульяненко. Віримо, що Ви теж підтримаєте цю традицію, адже ситуація є унікальною, і жоден із письменників, що мешкали на окупованих територіях, так не потребує допомоги, як Василь Голобородько», – наголошується у листі.

 

Додамо, що нині український ПЕН-центр та низка міжнародних організацій готують документи для висунення Василя Голобородька на Нобелівську премію 2015 року від України.

Zik.ua