На російські книжки планують ввести квоти

*Кабінет Міністрів має намір ввести ліцензування і квотування продажу імпортної книжкової продукції. Про це розповів віце-прем’єр міністр України Олександр Сич у програмі “Сьогодні. Про головне” на каналі ТВі, інформує прес-служба Кабміну.

 

За його словами 30% російських книжок на український ринок потрапляє через так звані вікна на українсько-російському кордоні. Ще 25% нелегально додруковується в Україні, а решту нібито завозять легально.

 

“Сьогодні ми розробляємо нормативну базу, яка дозволить Держкомтелерадіо залучати широке експертне коло до ліцензуванню книжкової продукції, зокрема російського виробництва, яка буде потрапляти на український ринок”, – сказав Сич.

 

“Кажуть, що у разі заборони поширення російської книги, українські магазини збанкрутують. Тому змінювати пропорції присутності російського продукту на нашому ринку необхідно поступово. Якщо сьогодні вони 20% на 80% – не на користь української книги, треба завтра забезпечувати 30 на 70, а післязавтра – 40 на 60. І працювати поетапно в цьому напрямку, поки українська книга мінімум на 50% не буде представлена на українському ринку”, – сказав чиновник і додав, що тема квотування є найбільш болючою для книговидавців.

 

Про те, що Україна має намір ввести ліцензування російської книжки та квотувати іноземну продукцію книговидання, віце-прем’єр України Олександр Сич повідомив ще у липні.

 

“Ми запровадимо ліцензування російської книжки і квотування іноземної книжки залежно від того, скільки відсотків на ринку займає українська книга. Це стосується не лише російської книжки, а й імпортних книжок загалом”, – сказав він.

Newsru.ua