Книгу найкращих новел про Майдан презентують у містах її авторів

*

“Добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках” – йдеться у передмові до книжки “Євромайдан. Хроніка в новелах”. До неї увійшли твори учасників конкурсу “Новела по-українськи” від журналу “Країна”. Збірка вийшла у Літературній Агенції Discursus у вересні. Зараз видавництво планує її представити у містах України, звідки родом деякі автори новел.

 

Презентації збірки “Євромайдан. Хроніка в новелах” відбудуться:

Четвер, 16 жовтня – 18:00 презентація у Рівному (Обласна наукова бібліотека, Короленка, 6),

Четвер, 23 жовтня – презентація у Полтаві (буде два заходи, місце уточнюється)

Понеділок, 27 жовтня, 18:30 презентація в Івано-Франківську (книгарня “Є”

Середа, 29 жовтня, 18:30 презентація в Києві (книгарня “Є”, вул. Лисенка)

 

“Із цих новел долинає запах диму, пісні “Океану Ельзи”, пара смачного чаю із медом та імбирем, уламки світлошумових гранат і лемківська мелодія “Пливе кача”, що стала тепер символом скорботи для усієї країни. Читати важко, через текст хтось гине. Але цього не оминути. І кожен такий текст – іще одна цеглинка пам’яті Небесні сотні та спроба зробити її вічною. Новели тут настільки різні, як люди, яких зібрав Майдан. Вони і стали героями цих текстів. Та й не тільки текстів – героями у житті. Червоне – то горять серця, а чорне – шини.

 

Конкурс виник торік і проходить удруге. Цього разу ми не могли обрати іншу тему – коли оголошували умови, на Майдані ще було чути запах згарища. Ми отримали 109 новел на електронну та аналогову пошту, ще з десяток листів із віршами. Так вже влаштовані українці – що треба їм писати пісні та поеми, особливо коли вимагають прозу. Читати і оцінювати новели було емоційно непросто. Не відбулося поки дистанціювання між самим подіями і художньою правдою. Ще свіжі рани і картинки перед очима, а з пам’яті остаточно не вивітрився запах диму над бочками.

 

Для збірки “Євромайдан. Хроніка в новелах” обрали 28 найсильніших текстів. Бо переможець конкурсу може бути тільки один, але цікавих новел виявилося більше і вони не повинні оминути читача”.

*

 

Купити книгу.

“Читати ці твори – наче зазирати людям у душу. Дізнаватися, що болить українцям. Деякі тексти наївні з мистецької точки зору, але вони – щирі, а щирість у сучасному мистецтві цінують побільше за барокові викрутаси чи модерністичні експерименти. Це не збірка найтонших зразків літературної майстерності, хоча серед них є сильні тексти. Це радше щоденник, прозова хроніка, фрагменти, живий голос Майдану” – пише координатор конкурсу Олена Павлова. Повний текст передмови “Новели із запахом диму” до книжки читайте тут.

Gazeta.ua