Сергій Жадан та Микола Рідний у Берліні представили спільний проект про війну (ФОТО)

*

У Берліні розпочав свою роботу спільний проект українського художника Миколи Рідного та письменника Сергія Жадана “Blind spot” (“Сліпа пляма”). Пише Українська правда. Життя.

 

Великий за форматом банер показує деталь репортажного знімка, на якому зображений зруйнований бомбардуванням житловий будинок у Луганську. Ця робота є частиною нового фото проекту Миколи Рідного, де фотографії, фокусом яких є мілітарний конфлікт на сході України, взаємопов’язані з концепцією втрати зору.

 

“Спочатку, майже незначна крапка, поступово розростається, занурюючи в чорний всю область зору. В інших випадках, темрява пожирає видимість подібно тунелю, що звужується, все далі і далі віддаляючи те, що відбувається, а в кінці – стираючи його повністю. Ця нездатність бачити також є частиною людського механізму самозахисту, провокуючого добровільну сліпоту в ситуації ескалації насильства” – Микола Рідний.

Сергій Жадан розкриває тему деструкції війни в своєму ессе, розмішеному у вигляді постерів. Текст присвячений зруйнованому краєзнавчому музею в Донецьку:

“Зрозуміло – мало хто звертає увагу на зруйновані будинки, коли щодня доводиться чути про загиблих військових та цивільних співгромадян, коли щодня з’являються фото й імена тих, кого забирає ця війна. Підірвані мости й знищені вокзали в цьому випадку виглядають тлом, на якому минає криваве літо”, – каже Жадан.

До кінця листопада також має бути надрукована публікація, що включатиме нову поезію Жадана та повну фотографічну серію Рідного.

Цей проект продовжує серію художніх інтервенцій в публічний простір, серед яких були роботи художників та художниць Марти Росслер та Джоша Нойфельда, Харші та інших.

Українська правда. Життя