У Києві триває III фестиваль молодої української режисури

*

У програмі III фестивалю молодої української режисури заявлено 12 спектаклів. Про це повідомляє УНТ. Молоді постановники зі Львова, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Києва демонструють свій доробок на театральних майданчиках столиці і не тільки. Адже два спектаклі – «Лєна» (режисер Тамара Трунова, драматург Дмитро Левицький) і «Історія про людину, з якою трапилася історія» (режисер Антон Романов, драматург Кіра Малініна) – вже з успіхом пройшли в Черкасах.

 

Основні локації фестивалю в Києві: Молодий театр, ТЮГ на Липках, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Києво-Могилянський Театральний центр «Пасіка», Національний театр російської драми імені Лесі Українки та Центр мистецтв «Новий український театр».

 

Окрім вистав молодих режисерів, відвідувачі зможуть послухати лекції від провідних театрознавців України: Анни Липківської, Наталі Єрмакової, Майї Гарбузюк. Секретами універсальних методів у режисурі, методологією роботи з актором поділиться видатний постановник, лауреат Шевченківської премії, режисер Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Дмитро Богомазов.

 

Організатори заходу запровадили «Школу театрального глядача». І пропонують після кожної вистави затриматися і подивитися продовження сценічної дії – у роздумах і відгуках фахівців, послухати думки про виставу. Вони підкреслюють, що форма зустрічей демократична і кожен охочий зможе висловитися про спектакль.

 

Завершиться семиденний фестиваль 2 жовтня у Театральному центрі «Пасіка», постановкою режисера Максима Голенка «VІЙ 2.0» (п’єса сучасного українського драматурга Наталії Ворожбит). Цього року захід відбувається за підтримки об’єднання «Театральна платформа» та фонду «Розвиток України».

УНТ