Російський історик розвінчав міф про єдиний давньоруський народ

*Російський історик, доктор історичних наук з Петербурга, провідний науковий співробітник Інституту історії та матеріальної культури Російської академії наук Олександр Мусін вважає, що російським громадянам продовжують нав’язувати міф про те, що росіяни й українці – це єдиний народ, а це не відповідає історичним реаліям. Про це він заявив в ефірі телеканалу БТБ. На його думку, наукова громадськість двох країн повинна грамотно розвінчувати такі міфи.

 

«Це, я вважаю, життєво важливо для збереження нації. Тому що ми всі прекрасно пам’ятаємо антиутопію Дж. Оруела «1984 рік», де прописаний страшне гасло: «Кому належить теперішнє – тому належить минуле, кому належить минуле – тому належить майбутнє». Ось ця боротьба за історію – її треба обов’язково виграти», – зазначив історик.

 

«Адже що зараз у свідомості звичайного російської людини відбувається? Йому все життя пояснювали, що був якийсь єдиний народ, який потім в силу різних інтриг і внутрішніх партикулярних інтересів раптом почав розпадатися на окремі держави. Але це міф, який не відповідає реальному стану справ в історії, це міф, який не відповідає даним археології, тому що спочатку між Північчю і Півднем, між Заходом і Сходом в Східній Європі були суттєві відмінності, які і визначили подальший розвиток наших народів і наших держав», – сказав він.

БТБ