У Вінниці започаткують Міжнародний літературний фестиваль Intermezzo

*

Центр літературної освіти планує реалізувати проект поетеси Ірини Вікирчак та провести у Вінниці І Міжнародний літературний фестиваль Intermezzo.

Захід має відбутись наприкінці травня 2015 року. Присвячений фестиваль постаті видатного українського письменника Михайла Коцюбинського, який 150 років тому народився у місті Вінниця, повідомляє ВінницяОК.

 

“Оповідання письменника становлять справжню скарбницю світової літератури, інтегруючи українську культуру в контекст європейського модернізму”, – наголошують організатори.

 

Назва фестивалю співзвучна з одним із найвідоміших творів письменника та втілює найкращі риси митця, котрий прагне змінювати світ та себе у ньому. Ключовим поняттям фесту стануть короткі прозові жанри, що набувають усе більшої популярності у сучасному світі. А головним завданням – переосмислення подій в Україні, що почалися ще у листопаді 2013 року.

 

“Фестиваль Intermezzo покликаний прислухатися і говорити, артикулювати соціальні проблеми засобами мистецтва, залучати широкі кола фахівців та зацікавлену аудиторію до активної трансформації українського суспільства”, – наголосила Ірина Вікирчак на презентації проекту.

 

Ірина Вікирчак зазаначила, що уже заручилась підтримкою відомих письменників, серед яких Оксана Забужко, Сергій Жадан та інші, а також почала співпрацю з Польським інститутом, Австрійським культурним центром i Чеським інститутом. Європейські інституції стануть у пригоді фестивалю ім. Коцюбинського, адже “винуватець дійства” знав дев’ять мов.

 

Організатори наголошують на тому, що хочуть залучити до участі не лише літераторів, а й кінорежисерів та сценаристів, музикантів, художників, громадських діячів.

Espreso.tv