Українська книга «Хто зробить сніг» потрапила до престижного світового каталогу дитячих видань

Філософська історія для дітей «Хто зробить сніг», яку написали Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько і проілюструвала сама авторка, потрапила до одного з найпрестижніших світових каталогів дитячих книг – «Білі круки» (The White Ravens). Про це «Видавництву Старого Лева», яке видало торік цю книгу, повідомила дослідниця дитячої літератури Середньої та Східної Європи, представник Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library Катя Вібе.

*

Купити книгу.

 

Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу, який виходить щорічно з 1996 року. Фахівці обирають з книг, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу, найкращі видання і формують ТОП-перелік. Серед критеріїв оцінки найкращих книг – літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог «Білі круки» вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури, який визначає світові тенденції для критиків, видавців, продавців книги.

 

Книга «Хто зробить сніг», яку написали Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько і яка вийшла у «Видавництві Старого Лева», стала переможцем конкурсу  «Книга року ВВС – 2013» у номінації «Дитяча Книга року ВВС – 2013», а також отримала премію «ЛітАкцент року 2013» у номінації «Поезія і проза для дітей» та посіла перше місце рейтингу «Книжка року‘2013» у номінації «Дитяче свято».

 

Цьогоріч «Видавництві Старого Лева» видало продовження кротячої саги. Нова книга для дітей Тараса Прохаська та Мар’яни Прохасько називається «Куди зникло море». Проілюструвала її, як і «Хто зробить сніг», сама Мар’яна. Це – детективна історія, насичена і  філософським підтекстом, і неочікуваними сюжетними поворотами. А ще це – літературно-музичний проект. Адже одна з героїнь книжки – Соня Садова – «ожила» і записала власний альбом, послухати який можна, придбавши книгу. Тексти пісень для Соні написали Софія Андрухович та Таня Малярчук, а музику написала і заспівала – Дана Винницька.

Купити книгу.

Видавництво Старого Лева