У Криму ліквідували найбільшу кримськотатарську бібліотеку

*У Криму ліквідовано найбільшу кримськотатарську бібліотеку імені Ісмаїла Гаспринського. Про це повідомляє сама установа.

 

У бібліотеці повідомили, що “на підставі розпорядження Ради міністрів Республіки Крим від 19 серпня 2014 № 801-р “Про ліквідацію кримських республіканських бібліотек і створення державних бюджетних установ” Кримська республіканська установа “Кримськотатарська бібліотека імені Ісмаїла Гаспринського” ліквідується”.

 

Бібліотека діяла у Сімферополі.

 

Бібліотека ім. Ізмаїла Гаспринського була відкрита 24 вересня 1990 року як філія Централізованої бібліотечної системи для дорослих Сімферополя. 16 грудня 1995 рішенням уряду Криму на базі бібліотеки-філіалу була заснована Республіканська кримськотатарська бібліотека (РКБ) ім. Ізмаїла Гаспринського.

 

Нагадаємо, кілька днів триває тиск на Меджліс кримськотатарського народу.

 

Нагадаємо, близько півтора десятка співробітників “Управління федеральної служби судових приставів” у Криму прибули до будівлі Меджлісу кримськотатарського народу у центрі Сімферополі, частина з них заблокувала вхід в будівлю, нікого не впускають і не випускають.

 

17 вересня Різі Шевкієву, який очолює Фонд “Крим”, на балансі якого перебуває Меджліс кримськотатарського народу, судові пристави зачитали постанову про те, що Фонд і низка кримськотатарських організацій повинні протягом доби звільнити приміщення в центрі Сімферополя. Цьому передував обшук 16 вересня у будівлі Меджлісу, після якого були вилучені протоколи деяких засідань Меджлісу, кілька релігійних книжок, комп’ютерна техніка, а також особисті речі народного депутата України Мустафи Джемілєва.

Gazeta.ua