Посол Грузії в Україні презентує бестселери грузинських письменників у Львові

Надзвичайний та повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба приїде на «Форум видавців» до Львова, щоб презентувати українські переклади книг грузинських письменників Дато Турашвілі «Покоління джинс. Втекти з СРСР» та Аки Морчиладзе «Прогулянка на війну». «Покоління джинс» заснована на реальних подіях спроби втечи грузинської молоді з Радянського Союзу у листопаді 1983 року за допомогою викрадення літака. Вона стала бестселером №1 у Грузії, грузинські та європейські театри зробили постановки по книзі, а у Голівуді йде активна фаза підготовки до екранізації роману Дато Турашвілі. Презентація українських перекладів книг за участю автора Дато Турашвілі та посла Грузії Міхеїла Уклеби пройде 12 вересня о 12:00 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких.

 

Грузія та Україна давні друзі та партнери. Ті біди та війни, які вже пережив грузинський народ, тепер знайомі й українцям. Близькість духу наших народів та бажання віддалитися від радянської спадщини посприяли тому, що видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» вирішило перекласти українською дві найвідоміші та найпопулярніші книги сучасних грузинських письменників Дато Турашвілі «Покоління джинс. Втекти з СРСР» та Аки Морчиладзе «Прогулянка на війну».

*

Придбати книгу.

 

Роман Дато Турашвілі «Покоління джинс. Втекти з СРСР» – заснований на реальних подіях спроби втечи грузинської молоді з Радянського Союзу. Молодь прагнула свободи, мріяла жити у вільній країні. І задля цієї мрії вони були ладні ризикнути усім. Ретельно продуманий план не мав дати осічки: захопити літак — і дістатися на ньому волі! Але шлях виявився рясно залитим кров’ю. Яка доля спіткає тих, хто пішов за мрією, наче за фата-морганою? Чи справді ці люди були такими, як їх описує російська Вікіпедія: вбивцями та циніками?

*

Придбати книгу.

 

Сам Дато Турашвілі про свій переклад українською та приїзд до Львова зазначив: «Ця книжка вже перекладена та видана у багатьох країнах Європи, але саме переклад українською тішить мене чи не найбільше. Українці зараз переживають складні часи, що може бути страшніше війни, але й що може бути цінніше свободи? Для мене не існує чужої свободи, так як вільною може бути тільки та людина, для якої важлива свобода іншої людини».

 

Зустрітися з грузинським письменником Дато Турашвілі можна буде на «Форумі Видавців»:

12 вересня о 12:00 презентація книги «Покоління джинс. Втекти з СРСР», Дзеркальна зала Палацу Потоцьких, беруть участь – Надзвичайний та повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба; генеральний директор «Книжкового Клубу «Клуб Сімейного Дозвілля» Олег Шпільман; перекладач Гіоргі Арабулі.

13 вересня о 12:00 автограф-сесія Дато Турашвілі, стенд №3 «Клуб Сімейного Дозвілля», Палац Мистецтв.

Друг Читача