У Криму ФСБ вилучила з крамниць книги про Джемілєва

*Протягом серпня в Криму по книгарнях і серед приватних реалізаторів були проведені рейди співробітників ФСБ, в ході яких вилучалися деякі книги без пояснення причин. Про це на своїй сторінці в Facebook пише глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

Чубаров зазначає, що серед вилучених видань була книга кримського історика Гульнари Бекірової “Мустафа Джемілєв: протягом десятиліть голос кримських татар не було почуто”, що вийшла в 2014 році.

 

“Зазначена книга оповідає про суспільну, правозахисну та політичну діяльність лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. У неї включені матеріали про судові процеси, які розкривають становлення руху за права кримськотатарського народу в цілому, уривки з мемуарів видатних правозахисників, в тому числі Григоренка, Сахарова та ін, присвячені Джемілєву, останнє слово Джемілєва на Омському процесі 1976 р., що викриває злочинний режим, який піддав репресіям цілі народи”, – пише Чубаров.

 

Він уточнює, що до книги також увійшли інтерв’ю Мустафи Джемілєва, дані різним виданням вже після повернення кримськотатарського народу на батьківщину, виступи з трибуни Верховної Ради України, зі сцени Євромайдану, а також знаменита його промова на закритому засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 31 березня 2014 р.

 

Як повідомлялося раніше, “влада” Криму 5 липня заборонили в’їзд на свою територію голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову на 5 років. Раніше в’їзд у Крим строком на п’ять років був заборонений лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

Gazeta.ua