Вийшла друком заборонена в Росії книга про українських повстанців

*

У Києві вийшла друком монографія російського історика Олександра Гогуна «Між Гітлером і Сталіним. Українські повстанці».

Вихід книги приурочено до Європейського дня пам’яті жертв нацизму і сталінізму – 75-ї річниці підписання пакту Сталіна-Гітлера.

Навесні 2014 року російське видання монографії було вилучено з торгових мереж РФ без жодних офіційних коментарів властей.

У зв’язку з перевиданням своєї роботи в Україні історик припустив, що так будуть чинити й інші вчені, кому не вдається публікувати книги в Москві.

«Не виключено, що Україна стане майданчиком справжньої свободи в тому числі для російських авторів, – наголосив Гогун. – За останні півроку я отримав чимало відомостей від різних колег: видавці Білокам’яної зовсім залякані путінськими посіпаками».

За словами історика, підприємці та редактори бояться друкувати рукописи багатьох навіть суто наукових робіт, які офіційно ще не заборонені.

«А з України книги можуть різними шляхами потрапляти як в Росію, так і в Білорусь», – підкреслив науковець.

Третє видання монографії відрізняється від двох попередніх (російських) оформленням обкладинки: вперше використано плакат художника УПА Ніла Хасевича, на якому повстанець заколює господаря палаючого Кремля.

Зазначимо, Олександр Гогун – кандидат історичних наук із Санкт-Петербурга, докторант Вільного університету (Берлін), пише «Історична правда».

ZIK