Театр Франка покаже «Щоденники Майдану»

*

27 серпня Національний театр імені Івана Франка відкрив новий ювілейний 95-ий сезон. Відкриття відбулося благодійним показом вистави «Назар Стодоля». Кошти від продажу квитків будуть спрямовані військовим в зону АТО.

 

Найочікуванішою прем’єрою нового сезону стане вистава «Щоденники Майдану». Режисер Андрій Май розповів Cultprostir:

 

«Ми з драматургом Наталією Ворожбит були кураторами роботи, яка тривала з початку грудня 2013-го по кінець лютого 2014-го. Кілька разів на тиждень ми збиралися і фіксували, що відбувається з нами та людьми, які приходили на наші зустрічі. З цього вийшло 78 годин відеозаписів. Потім вийшов текст на 30 сторінок, який нам вдалося вперше презентувати в Москві, ще 10-го березня в рамках Національного фестивалю «Золота маска». Тоді ще не було такого протистояння між державами.

 

Після цього текст був представлений в Гданську місті, яке відоме польським спротивом, звідки пішла солідарність. Потім в нас з Наталкою була презентація в Лондоні в театрі The Royal Court Theatre.

 

Наразі восени, окрім Києва, де відбудеться прем’єра вистави, а не просто презентація тексту, ми маємо показ у листопаді у Вільнюсі з литовськими акторами, а у грудні – в Берліні.

 

Ми сподіваємось, що до річниці подій на Майдані нам вдасться зробити акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а і прості люди».

 

Нагадаємо, напередодні 95 театрального сезону, відбулося вшанування пам’яті актора Богдана Сильвестровича Ступки. У фойє встановили відбиток його руки.

Cultprostir