У держзамовленні підручників помічено знайомі імена з часів Табачника

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки замовив друк підручників для учнів 3 і 6 класів. Про це повідомляє “Вісник державних закупівель”.

Загальна вартість замовлення – 35 788 547 гривень.

Загалом замовили 55 назви підручників. Зокрема:

*

*

*

*

*

*

Левову частку держзамовлення отримали три приватні видавництва. “Генезі” відійшло 17 073 183 гривень, видавництву “Сиция” – 8 108 845 гривень, “Видавничому дому “Освіта” – 3 492 652 гривень.

Видавничий дім “Освіта” та “Генеза” – герої більшої частини розслідувань “Свідомо” про книжки. Наприклад, минулоріч вони “поділили” між собою значну частину держзамовлення на друк підручників для 5-класників. На двох вони отримали майже 59 мільйонів гривень – більше половини виділеної суми. “Видавничим домом “Освіта” ще у 2013-му керувала Тамара Ткаченко. Вона входила до різних груп і комісій Міносвіти – від журі на звання “Вчитель року” до обрання кращих авторів підручників для шкіл. Ткаченко також працювала у державному видавництві “Освіта” і у “Укрвидавполіграфії”, яка ще донедавна була у підпорядкуванні Міносвіти. Після того як вона очолила ТОВ “Видавничий дім Освіта” – у 2011-му, фірма почала збирати врожай перемог на державних тендерах десятками мільйонів гривень. Більше того, саме “Освіта” взялася свого часу друкувати продукт одіозного проекту Міносвіти Дмитра Табачника – українсько-російський підручник з історії для вчителів.

Саме це видавництво – головний герой минулорічного скандалу, коли батьки школярів звинуватили “Освіту” у величезній кількості помилок у підручників для молодших класів. Видавництву довелося визнати “промах”, а Інституту інноваційних технологій пообіцяти ретельніше придивлятися до виконавців держзамовлення.

“Генеза” відрізняється від інших видавництв тим, що його головним редактором на початку 2000-х був Олександр Удод. Ця людина протягом останніх років очолювала Інститут інноваційних технологій, котрий і замовляє підручники. Щоправда, з приходом Сергія Квіта на посаду міністра, Удод був відсторонений від виконання обов’язків.

Видавництво “Алатон” за друк підручників отримало від ІІТЗО 1 304 350 гривень, “Аксіома” – 438 615 гривень, “Світоч” – 282 777 гривень, “Букрек” – 497 201 гривень, “Основа” – 1 257 841 гривень, ФОП Сухачов В.О. – 205 007 гривень.

Варто відзначити, що цього разу доволі значне державне замовлення отримало державне видавництво – “Всеукраїнське спеціалізоване видавництво “Світ”. Йому замовили друк підручників на 3 128 076 гривень. За часів перебування Дмитра Табачника на посаді міністра освіти державні видавництва отримували мізерні замовлення.

Надрукувати і поставити підручники фірми мають до 1 жовтня цього року.

У червні ІІТЗО вже замовляв підручників для 6 класів на 89 мільйонів гривень. Тоді левову частину замовлення також отримали “Генеза” і “Видавничий дім “Освіта”.

Також варто звернути увагу на те, що нині, при замовленні підручників, ІІТЗО керується вибором авторів книжок. Тобто, автор підручника підписує угоду з певним видавництвом, а Інститут лише замовляє послуги цього видавництва, не маючи впливу на вибір автора. Відтак, навіть після втечі попередньої влади, Міносвіти змушене замовляти послуги навіть у тих виконавців, які були помічені у корупційних зв’язках з попередніми керівниками МОН, адже між ними і авторами є угоди і замовлення друку рукопису у іншого видавництва буде вважатися порушенням авторських прав.

Київ. Свідомо