Забужко написала книгу про події від Євромайдану до АТО

*Українська письменниця Оксана Забужко закінчила роботу над книгою про сучасні події.

Оксана Забужко готує до друку нову книгу «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». Про це письменниця написала на своїй сторінці у “Фейсбук“.

«Скінчила працю над великим книжковим проектом, який забрав купу часу й сил, але був того вартий», – повідомила вона.

Оксана Забужко виступить автором проекту, упорядкувала літопис Тетяна Терен, а підготувала передмову Світлана Алексієвич.

Книга розповідає про події «від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го».

Авторка представляє події в хронологічній послідовності, відбиваючи зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві.

«Колективний портрет «народження нації», що за дев’ять місяців пройшла шлях від мирного протесту до визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, інтернет-публікацій та фраґментів новинної стрічки», – зазначає письменниця.

Вона додає: «Понад сотню авторів збірника, серед яких – як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: всі вони були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітної української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження». Читач отримає можливість доторкнутися до живої історії в мить її творення».

У передмові до книги Світлана Алексієвич обіцяє: «Ви розгорнете цю книжку і не зможете її закрити…».

Espreso.tv