Молоді українські письменники поїдуть у літературний тур до Польщі

*

У Києві презентували міжнародний культурно-освітній проект “Літературний тур до Польщі”, який передбачає обмін досвідом у галузях літератури і культурного менеджменту, налагодження нових контактів і діалогу між культурними активістами Польщі та України.

 

“Тур розрахований на молодих авторів та культурних менеджерів віком від 18 до 40 років”, – розповіла Радіо Свобода прес-секретар “Центру літературної освіти” Ольга Гончар.

 

Для поїздки буде відібрано 15 людей, які тиждень – з 19 по 26 жовтня – мандруватимуть Польщею, зокрема, відвідають Люблін, Варшаву та Краків.

 

“Ці міста обрано невипадково. У Любліні проводиться багато культурних активностей, спрямованих на східне партнерство, тому тут буде цікаво зустрітися як з громадськими, так і з офіційними організаціями.

 

Варшава – місто столичне, тут розміщені Інститут книги та Національний центр культури.

Найдовше ми затримаємося у Кракові – місті літератури ЮНЕСКО, місті двох нобелівських лауреатів та найдавнішої у Європі книгарні”, – зазначає авторка туру Ірина Вікирчак.

 

У програмі передбачені лекції, майстер-класи сучасних польських письменників, дискусії за участю літераторів, видавців, культурних менеджерів, представників громадських організацій у галузі культури, а також участь у Фестивалі Конрада у Кракові.

 

Це перший подібний проект. Наступного року організатори планують провести ще один тур, але вже іншими містами Польщі.

 

Нагадаємо, в грудні 2013 року в поїздах Південно-Західної залізниці на маршруті Київ – Варшава – Київ стартував незвичайний культурний проект“Книжкові мандри”. Ініціатива Польського інституту в Києві дасть можливість пасажирам цілий місяць читати в дорозі твори українських письменників.

Newsru.ua