Сьогодні в Одесі розпочалася міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля»

*
7 серпня в Одесі розпочалася XVIIІ міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля», в рамках якої відбудеться II Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури.

Урочисте відкриття виставки відбудеться о 17.00 на вулиці Дерибасівській, заходи продовжаться до 10 серпня. На виставці будуть представлені ​​художня, дитяча, навчальна, наукова, довідкова, технічна та музична література, а також періодичні видання. Організатори очікують, що ярмарок відвідають близько 10 тисяч гостей.

 

У рамках виставки відбудуться спеціальні події: презентації книг і журналів, зустрічі з письменниками, автограф-сесії, літературний квест та майстер-клас про те, як писати вірші і створити книгу нотаток мандрівника. Крім того в бібліотеці імені М.Горького відбудеться круглий стіл на тему «Українська книга – шанс на майбутнє».

 

Низку заходів «Зелена хвиля» підготувала на честь 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Також одесити і гості міста відзначать під час виставки 125-річчя з дня народження поетеси Анни Ахматової та 120-річчя з дня народження відомого одеського письменника Ісака Бабеля і 25-ту річницю перших Бабелівських читань в Одесі. Ісаку Бабелю буде присвячена спеціальна виставка «Місто, в якому легко жити!». Ще одна виставка «Наш Жванецький» буде приурочена до 80-річного ювілею гумориста Михайла Жванецького.

 

На виставці «Слідами «Південно-Заходу» гості познайомляться з творчістю Едуарда Багрицького, Юрія Олеші, Іллі Ільфа і Євгена  Петрова, Ісака Бабеля та інших представників Одеської літературної школи «Південно-Захід», якій цього року виповнюється 100 років.

 

Головними подіями II Одеського Корнійчуковского фестивалю дитячої літератури стануть нагородження переможців II Конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія» та презентація збірки творів переможців  премії. У 2014 році «Корнійчуковська премія» офіційно стала міжнародною: до конкурсантів з України приєдналися здобувачі з Вірменії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Росії, Казахстану, Словаччини та США.

 

Ярмарок і фестиваль пройдуть за підтримки Держкомтелерадіо України, Одеської міської ради, Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів та Асоціації по культурному і туристичному обміну Ради Європи («Астея»).

ІА ПРО