На дитячих майданчиках у Львові вчать культури мови

*

У Львові на дитячому майданчику в парку імені Івана Франка діти розклеїли наліпки, які вчать вживати правильні українські слова з лексикону дітей і батьків.

Розміщували наліпки вихованці танцювального гуртка Дитячих клубів Галицького району, – повідомляє “Твоє Місто”. У межах промоційної кампанії “А як розмовляє Ваша дитина?” впродовж першої половини серпня такі наліпки з’являться на 300 дитячих майданчиках, які розташовані поблизу клубів.

 

Відбуватиметься це під час прогулянок, які педагоги організовують на період канікул.

 

Як розповіла автор ідеї, шеф-редактор сайту Tvoemisto.tv Світлана Жаб’юк, на дитячих майданчиках живе своя, окрема мова і вона не завжди українська: “Ці слова – кампотік, горка, площадка, прийшли ще з радянських мультфільмів. Але ми вже давно живемо в Україні, у Львові, тому хотілося б, щоб ці слова були гарні, українські”, – розповіла вона.

 

Правильні українські відповідники слів, які вживають молоді батьки, підготував мовознавець Тарас Береза. Так, замість “жвачка” львів’янам пропонують вживати правильне слово “жуйка”, замість “памперс” – “підгузник”, і “гарно, файно є” замість “кльово, прикольно”.

Розмістити інформаційні наліпки обіцяють на дитмайданчиках у всіх районах міста.

 

“У кожному районі міста обирали найпопулярніші, найбільші та новіші майданчики з спеціальними інформаційними стендами, де можна розмістити наліпки. Є така тенденція, якщо наліпка протрималася кілька перших днів, вона і залишиться”, – розповіла координатор дитячих клубів Львова від міського управління молоді, сім’ї та спорту Ольга Каспришин.

 

Ініціатором кампанії є портал Tvoemisto.tv, реалізовується вона спільно з мережею дитячих клубів Львова.

Gazeta.ua