Восени вийде друком панорама мистецтва українських шістдесятників

*Цієї осені видавництво «Основи», за сприянням Stedley Art Foundation презентує книгу «Мистецтво українських шістдесятників».

Дослідженням неофіційної мистецької сцени України часів «відлиги» та «застою» займались мистецтвознавці Ольга Балашова та Лізавета Герман.

На сайті видавництва вони розповіли про свою роботу:  «Ми вперше представимо панораму неофіційною художньої сцени 1960-х відразу п’яти міст України – Києва, Одеси, Львова, Ужгорода та Харкова. Наше видання не покликане здійснити революцію або представити сенсаційні відкриття про шістдесятників. Швидше, це буде спроба окреслити контури такого явища як українське неофіційне мистецтво і представити різні авторські погляди на нього. У книзі будуть представлені не тільки художники – живописці, графіки і скульптори. Панорама культури шістдесятих була б неповною, якби ми не розповіли про режисерів, літераторів, композиторів і архітекторів того часу. Художнє середовище 60-х було набагато більш насиченим та різноманітним, ніж ми звикли думати про нього в контексті радянського періоду.»

Портал Культура