Про Бандеру знімуть фільм російською мовою для жителів сходу України і росіян

*

Журналіст, режисер і депутат Харківської міськради Ігор Піддубний почав роботу над документальним фільмом про Степана Бандеру на російській мові, який буде призначено в першу чергу для мешканців Сходу України і росіян. 

 

«Фільм російськомовний – для жителів сходу України і росіян»,– повідомив режисер. Стрічка замислюється повністю як документальна, без художніх вставок.

 

Днями знімальна група закінчила експедицію в Прикарпатті, де творці картини побували на місцях боїв Української повстанської армії (УПА), працювали в архівах і в будинку-музеї Степана Бандери, говорили з його соратниками.

 

«Скажу чесно: Бандера не мій герой. У дитинстві його ім’ям нас навіть лякали. Коли їздили з батьками в Гомільшанські ліси, батько казав, щоб далеко не втікали – а то бандерівці схоплять», –зізнався Ігор Піддубний.

 

Розвінчувати міфи дитинства довелося за допомогою документів, історичних книг та особистих зустрічей з повстанцями і їх нащадками. З документами, каже автор, було складно працювати, оскільки майже всі вони – польською мовою.

 

За результатами експедиції на Прикарпаття сотні хвилин відзнятого матеріалу чекають доопрацювання. До роботи над сценарієм Ігор Піддубний хоче запросити як українських, так і російських дослідників життя Степана Бандери та діяльності УПА. Незабаром режисер збирається у відрядження до Москви, де спробує отримати доступ до архівів і поспілкуватися з дослідниками «з того боку», послухати їх аргументи.

 

«У мене немає мети довести або спростувати злочини, які приписують Бандері. Але ми повинні хоча б дізнатися, хто була та людина, який став символом боротьби за Незалежність. Але вже зараз можу сказати, що всі розмови про його участь у злочинах проти мирного населення безпідставні, оскільки з 1939 року він в Україні не був жодного разу», – говорить режисер.

 

Ігор Піддубний планує завершити роботу до кінця цього року. У першу чергу, за задумом режисера, докфільм побачать в інтернеті – автор розраховує на найширшу аудиторію.

 

Після того, як фільм про Степана Бандеру вийде на екрани, Ігор Піддубний планує зняти стрічку про Донбас і його жителів – дослідити, як заселявся цей край, хто його жителі і чим вони відрізняються від решти українців.

Телекритика