Український фільм “Плем’я” отримав гран-прі міжнародного кінофестивалю в Єревані

*Журі 11-го “Золотого абрикоса” під головуванням директора Римського міжнародного фестивалю Марко Мюллера вручило гран-прі картині М.Слабошпицького, вибравши його з 12 конкурсних фільмів.

Картина розповідає про життя вихованців інтернату для глухонімих підлітків. У центрі оповідання – вихованець інтернату, новачок Сергій, який стає частиною інтернатівських кримінальної структури “Плем’я”. Фільм знятий на мові глухонімих, у ньому знялися глухонімі актори.

Світова прем’єра “Племені” пройшла в травні на Канському фестивалі, де картина брала участь в конкурсі програми “Тиждень критики” і стала переможцем у цій програмі, а також завоювала приз “Одкровення”. В основному конкурсі брали участь картини з США, Греції, Великобританії, Бразилії, Румунії, Німеччини, Італії.

Переможцем конкурсу документального кіно стала стрічка італійського режисера Джованні Донфранческо “Кам’яна ріка”. Кращим фільмом програми “Вірменська панорама” став “Теванік” Дживан Аветисян.

Фестиваль проходив в Єревані з 13 липня. Перша нагорода була вручена вже на церемонії відкриття фестивалю – спеціальний приз “Золотого абрикоса” отримав корейський режисер Кім Кі-Дук. Ретроспектива його робіт пройшла в рамках “Золотого абрикоса”.

Також спеціальної нагороди фестивалю – “Параджановського талера” – удостоївся ще один спеціальний гість фестивалю – грузинський режисер Отар Іоселіані, який живе зараз у Франції. Нагорода являє собою копію срібних монет, на яких радянський кінорежисер і сценарист Сергій Параджанов видряпав малюнки, будучи у в’язниці. Одним з центральних подій нинішнього “Золотого абрикоса” став День польського кіно, в рамках якого польська кінокласик Кшиштоф Зануссі на честь свого 75-річного ювілею отримав премію Гарегіна “Хай буде світло”.

Традиційно фестиваль представляє чотири конкурсу: ігровий, документальний, “Вірменська панорама” і “Кісточка” (короткометражне кіно), кожен з конкурсів має своє журі. Поряд з конкурсними програмами “Золотий абрикос” представить і кілька позаконкурсних – зокрема, “Режисери без кордонів”, “Вірмени: погляд зовні і зсередини” та інші. Цього року вперше була представлена ​​програма “Кіно і соціальні зміни”. Крім того, пройшли програми польських фільмів, “Українське поетичне кіно” і “Нове німецьке кіно”.

Gazeta.ua