Презентовано “найдосконалішу” книгу про Майдан

*17 липня у столичній книгарні “Є” презентували новий роман Михайла Слабошпицького “Гамбіт надії”. Вільних місць у залі не було. Люди стояли у проходах та у сусідньому залі, де презентацію транслювали на великому екрані.

“Такого у нашій книгарні давно не було”, – перемовлялися працівники крамниці.

Презентацію почали без запізнень. Прийшли поет Дмитро Павличко, письменник Юрій Щербак та актор Богдан Бенюк.

“Історії немає і не було. Є лише історики, їхнє бачення та інтерпретація. Пишу про події, які зовсім недавно відбувалися і ще продовжуються у нашій державі. Коли писав книжку, намагався зрозуміти природу і причину речей, проаналізувати, якість суспільства і влади за ці 23 роки незалежності”, – сказав Михайло Слабошпицький.

“Цією книгою стверджую, що в Україні весь цей час спостерігалася парадоксальна ситуація. Суспільство за своїм розвитком завжди було вищим, ніж влада, яка представляла його інтереси”, – додав він.

“Михайло Слабошпицький зумів кристалізувати у слові той хаотичний і кривавий потік подій, які нас захопили із зими минулого року. Михайлу Федотовичу вдалося повно і глибоко осмислити всі ті події і дати готовий матеріал. Ця книжка стала важливим кроком для історії, яка ще буде написана.”, – розповів письменник Юрій Щербак.

“Ця книжка — найдосконаліша з усього, що писали про Майдан”, – додав він.

Gazeta.ua