У «Вікіпедії» знов війна правок: росіяни переписують статтю про катастрофу «Боїнга»

*

Сьогодні вранці з IP-адреси, що належить державному російському медіахолдингу ВГТРК, була відредагована стаття «Вікіпедії» про катастрофи в цивільній авіації. Про це повідомив мікроблог «Горсправки», який відстежує правки в онлайн-енциклопедії, зроблені російською владою. О 9.35 ранку з IP-адреси 80.247.45.254 було змінено формулювання причин аварії літака. Якщо до цього в статті говорилося, що його збили «терористи самопроголошеної Донецької народної республіки з ракетних установок«Бук», які були отримані терористами з Російської Федерації», то після правки там значилося: «Літак збили українські військові».

 

Через кілька годин статті повернули початковий вигляд, а текст був захищений від випадкових правок. Зараз формулювання катастрофи звучить як «Обставини катастрофи уточнюються». При цьому основна стаття «Катастрофа Boeing 777 під Донецьком» відображає позицію як однієї, так і іншої сторони.

 

Це вже не перша спроба росіян змінити хід історії за допомогою онлайн-енциклопедії. У квітні цього року в російськомовній «Вікіпедії» розгорнулася справжнісінька війна між її учасниками. Нещодавно сторінка з назвою «Київська Русь» була перейменована в «Давньоруська держава». Більш того, в статтях енциклопедії з’явилося безліч спірних тверджень, наприклад таких: Русь – це народ, що склав громадську верхівку Руського каганату, а термін «Київська Русь» виник наприкінці 19-го століття.

 

Як пояснив тоді засновник «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, фінальна версія сторінки в «Вікіпедії» зовсім не обов’язково може відповідати історичним фактам. Зміни до статті може внести будь-який, в тому числі і анонімний користувач.

Ain.ua