Будинок письменників у Києві знов хочуть захопити рейдери

*15 липня відбулось розширене засідання Ради столичної письменницької організації, на якому розглянуто питання зухвалої спроби рейдерського захоплення Будинку письменників комерційною структурою – сателітом однієї з російських компаній.

 

Столичні письменники прийняли відповідну заяву з цього приводу, а також звернулися до письменників України підтримати їхню ініціативу і зберегти для української культури визначну памятку історії і архітектури.

 

Вже не перший рік триває судовий процес між Національною спілкою письменників України і ТзОВ «Банкова 2» з приводу оренди та незаконної реконструкції частини приміщення Будинку письменників цією комерційною структурою. У понеділок, 14 липня, відбулось чергове засідання, за результатами якого головуючий суддя Євсіков оголосив перерву до середи, 16 липня.

 

Ще в грудні минулого року, під час подій на Майдані, коли режим Януковича був ослаблений, суд першої інстанції – Господарський суд м.Києва вже приймав з цього приводу рішення – на користь НСПУ, однак пізніше, оговтавшись, орендарі подали апеляційну скаргу.

 

9 липня Вищий господарський суд скасував незаконне рішення Київського апеляційного господарського суду (яким було визнано право власності за «Банковою 2») та повернув справу на повторний розгляд. Характерно, що присутні в суді офіційні представники сторін – Генпрокуратури, міністерства культури і Головного управління культурної спадщини КМДА однозначно заявили про незаконність дій «Банкової 2» і підтримали позицію НСПУ.

 

З приводу спроби рейдерського захоплення Будинку письменників керівництво НСПУ звернулося до Голови Верховної Ради України О.Турчинова, який дав відповідні доручення Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (голова А.Кожемякін) і Комітету ВР з питань культури і духовності (голова В.Кириленко). Справа перебуває на контролі у Генерального прокурора В.Яреми.

 

Також керівництво НСПУ звернулося до керівництва Київської міської Ради  і КМДА дати розпорядження відповідним службам  про додаткове вивчення питань законності реконструкції будівлі  культурної й архітектурної пам’ятки міста Києва, правомірності самовільної забудови земельної ділянки майнового комплексу, що по вул. Банкова 2, котрий переданий в експлуатацію НСПУ, виконавчій службі забезпечити приведення реконструйованого приміщення в попередній стан й органам міліції — охорону вищезгаданого майнового комплексу, документального їхнього оформлення, для прилучення до матеріалів судової справи.

 

До справи долучилися народні депутати України, а також журналісти, громадськість. Інформація про загрозу рейдерського захоплення Будинку письменників буквально сколихнула і обурила письменницьку громаду України. Письменники категоричні у своїх вимогах не допустити ідеологічної диверсії і захищатимуть сіплчанське майно від рейдерів.

УЛГ