Олег Скрипка називає російськомовних українців лінивими неуками

*

Вокаліст гурту “Воплі Відоплясова” та засновник музичного фестивалю “Країна мрій” 50-річний Олег Скрипка вважає, що кількість україномовних людей щороку зменшується. Про це він розповів в інтерв’ю Gazeta.ua.

 

“Двадцять років ми слухаємо цю брехню про захист російської мови, але не захищаємо свою. Мова – це підсвідомий базис. Людей, що розмовляють українською, щороку меншає. Чому ми захищаємо якихось рідкісних пташок, але не захищаємо українську?

 

Олег Скрипка досить жорстко висловився на адресу “російськомовних патріотів”.

 

“Я дуже поважаю російськомовних патріотів. Але так не може тривати довго, оці виправдання, мовляв, ми українці, але говоримо російською. Це неуки. Їм просто лінь. Це ханжество і неграмотність. У Франції ти батон не купиш без знання французької. Держава організовує для мігрантів безкоштовні курси французької. Отримав диплом – отримаєш роботу. Франція франкомовна. Вони не борються проти англійської мови, вони борються “за” французьку мову. Майдан мав мету “проти”, а не “за”. Найчастіше було чутно “банду геть”. І саме тому, ми маємо зараз стільки проблем. Ця агресія нас накрила”.

 

Музикант засуджує цькування деяких українських артистів та вважає ці методи боротьби неефективними.

 

“Замість того щоб боротися за українську пісню, ми демонізуємо Ані Лорак та інших артистів. Залиште їх у спокої. Ми боремось проти них і цим самим робимо їх ще більше популярними. Ходіть на класних українських артистів, підтримуйте їх”, – закликав музикант.

 

У грудні 2013 року Скрипка казав, що люди, які стоять у Маріїнському парку (Антимайдан), також гідні поваги, і не треба їх ненавидіти: “Вони теж люди… Так, вони прийшли заробити 200 грн – вони їм, значить, потрібні… Щоб зрозуміти людину, потрібно говорити її мовою”.

Newsru.ua