У Росії заявляють, що не бачать підстав відпускати Сенцова

*Віктор Гринь, заступник генерального прокурора РФ, уточнив обставини затримання громадян України – режисера Олега Сенцова і еколога Олександра Кольченка.

Про це повідомляється на сайті Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини, датованим сьогоднышным чиислом.

 

“УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю відкриті і сполучені в одному провадженні три кримінальні справи за фактами діяльності терористичного співтовариства. В якості підозрюваних затримані О.Сенцов і О.Кольченко. Зараз вони користуються послугами захисників, свідчать і етаповані в СІЗО на території Москви”, – йдеться у тексті.

 

Віктор Гринь додає, що підстав для “зміни запобіжного заходу і припинення кримінального переслідування Сенцова і Кольченка не вбачається”.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова, активіста Майдану, затримали співробітники ФСБ за звинуваченням в організації теракту на території Криму.

 

Йому загрожує тюремне ув’язнення терміном до 20 років. Зі зверненнями з приводу звільнення Сенцова виступали українські кінематографісти та культурні активісти. Крім того, до президента Росії раніше зверталися відомі у світі кінорежисери – Педро Альмодовар, Бертран Таверньє, Кен Лоуч, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі та інші.

 

Олег Сенцов зняв фільм “Гамер” у 2011 році, і ця стрічка потрапила у програму Роттердамського кінофестивалю. Минулого року режисер отримав приз за проект нової стрічки “Носоріг”, зйомки якої мав почати влітку.

Espreso.tv