Як народився і поширювався вислів “Путін Ху…ло”

23 серпня 2013 на харківських трибунах уболівальники тамтешнього “Металіста” затягують спів “Суркіс ху…ло! Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла!”. Це їхня відповідь віце-президенту УЄФА Григорію Суркісу, після свідчень якого спортивний арбітраж в Лозанні виключив “Металіст” із єврокубків. Того року команда вперше мала право зіграти у Лізі чемпіонів.

30 березня 2014 ті ж фанати на спільній ході з фанатами “Шахтаря” пригадали і відновили скандування минулого літа, замінивши в ньому “Суркіс” на “Путін”.

4 квітня 2014 в Кишиневі фанати “Зімбру” виконали румунською і на мелодію Ламбади: “Putin poponar! Na-na-na-na-na-na-na-na-na”. Попонар – образлива назва гомосексуаліста.

16 квітня під час гри “Динамо” – “Шахтар” на стадіоні “Олімпійський” куплет “Путін ху…ло” повторювали всі сектори стадіону. Офіційно присутніми на матчі були 59300 глядачів.

У квітні з’явився перший запис у блозі putin-xujlo.blogspot.com. Того місяця там опубліковано 6 новин, що стосуються теми. За травень – 22. За 25 днів червня – 24.

30 квітня музичний гурт “Телері” з Переяслава-Хмельницького представив кліп на пісню з приспівом “Putin, hеllo!”.

30 квітня на Красній площі поліція затримала чоловіка, який тримав плакат з єдиним словом – Ху…ло. Згідно з протоколом кримінальної справи, він образив президента. На обурення протестанта, мовляв, він не вимовляв і не писав нічиїх прізвищ ані посад, міліціонер пояснив: “Всі й так чудово знають, хто в нас ху…ло!”

4 травня слово “huylo” з’являється у найбільшому англомовному відкритому онлайн-словнику Urban Dictionary. Пояснене як “той, хто знає, що повен лайна, але продовжує поводитись так, ніби вірить своїм словам”. 29 травня інший користувач дописує, що це синонім “Володимира Путіна”.

4 червня фанати “Динамо”, зважаючи на скорий Чемпіонат світу з футболу, завантажили в інтернет нарізку з цією кричалкою з різних міст. Додали текст англійською в вигляді караоке і вступне пояснення: “Російські загони загарбали Україну в березні 2014-го. Будь ласка, підтримайте українців, співайте разом знамениту пісню фанатів про російського президента Володимира Путіна”.

13 червня в мережі YouTube з’являється відеозапис із вечірки, на якій з-десяток японців співають “Путін ху…ро” під акомпонемент гітари та фортепіано. Цьому народу складно дається звук “л”, тому чути “ху…ро” і “ра-ра-ра-ра-ра-ра-ра-ра”. Крім цього ролика, інтернетом гуляють записи в різному виконанні з різних країн та покладені на різний відеоряд. Діджеї кладуть стадіонні записи кричалки на музику.

15 червня зареєстровано першу статтю про словосполучення “Путін ху…ло” у Вікіпедії – білоруською мовою. О 19 годині 19 числа вона вже була написана 24 мовами, дві з яких – кандидати на видалення. В обід 26 червня про неї було вже 22 вікі-статті.

14 червня ввечері виконувач обов’язків міністра закордонних справ Андрій Дещиця прибув втихомирювати людей біля посольства Російської Федерації, які були розлючені тим, що вночі підтримувані Росією сепаратисти в Луганську збили український літак із 49 людьми. В розгар суперечки з розігрітими демонстрантами чиновник теж промовив “Путін, ху…ло”, чим потрапив у випуски новин по всьому світу й задав нової хвилі поширенню цього лайливого слова.