В Одесі у серпні відбудеться книжкова виставка-ярмарок

*

Завжди на самому гребені «зеленої хвилі» – Південна Пальміра вже смакує зустріч з учасниками та гостями XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зеленая волна» з 7 по 10 серпня 2014 року. Радість живого спілкування з письменниками, презентації книг, майстер-класи та театральні вистави під відкритим небом – щире й по-дитячому безпосереднє свято Письменників, Видавців і, звичайно ж, Читачів у черговий раз збере в самому центрі Одеси – на вулиці Дерибасівській – більш ніж 10 000 цінителів літератури.

 

Для дорослих гостей майбутнього книжкового свята Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зеленая волна» підготувала Музично-поетичний концерт і спеціальну експозицію до 125-річчя з дня народження поетеси А.А.Ахматової. У концерті також бере участь група «Чарівна ліра» (Андріана Ткаченко – фортепіано, Антон Ткаченко – скрипка, Наталія Римар – вірші Ахматової).

 

120-річчя з Дня народження чудового одеського письменника Ісака Бабеля і 25-та річниця перших Бабелевських читань в Одесі будуть відзначені спеціальною виставкою «Місто, в якому легко жити!», підготовленою на основі матеріалів з ​​фондів одеського Літературного музею.

 

Ще одна виставка з промовистою назвою «Наш Жванецький» приурочена до 80-річного ювілею живого класика істинно одеського гумору, людини-легенди Михайла Жванецького. В основі експозиції також лежать матеріали з фондів одеського Літературного музею.

 

Знавці літератури напевно оцінять ще одну абсолютно оригінальну експозицію, на базі якої в ході виставки будуть проходити презентації нових книг, зустрічі з авторами та літературні читання. Мова йде про присвячену 100-річному ювілею заснування Одеської літературної школи «Південно-Захід» і творчості найяскравіших представників цієї школи – від легендарних Багрицького, Ільфа і Петрова, Жаботинського, Олеші, Катаєва та Бабеля до живої легенди вже наших днів Жванецького – експозицію з промовистою назвою «Слідами Південно-Заходу». Ця експозиція також формувалася за активного сприяння провідних фахівців одеського Літературного музею.

 

Однак Південна Пальміра знаменита не тільки своїми літераторами. 150-й річниці офіційної реєстрації Статуту Одеського товариства образотворчих мистецтв присвячена спеціальна експозиція робіт талановитих живописців, які черпають своє натхнення у традиціях Південноросійської школи живопису. Виставка так і називається – «Послідовники Південноросійської школи живопису». У її створенні організаторам «Зеленой волны» дуже допомогли працівники одеської Національної наукової бібліотеки імені М. Горького.

 

Офіційний план заходів XVIII Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зеленая волна» включає:

• презентації нових книг,

• X Книжковий конкурс «Мистецтво книги»,

• XI Книжковий конкурс «Одеса на книжкових сторінках»,

• автограф-сесії,

• театр на «Зеленой волне»,

• показ документальних фільмів на «Зеленой волне»,

• благодійну акцію «Книги для дитячого будинку».

 

На виставці в широкому асортименті будуть представлені: література (художня, дитяча, навчальна, наукова, довідкова, технічна, музична і т.д.); періодичні видання; поліграфічні послуги та матеріали; видавництва; книготорговельні компанії; навчальні заклади; бібліотеки; музеї; канцтовари.
Детальніша інформація на сайті виставки.

Друг Читача