Андрухович: “Луценко погрожує посадити мене років так на п’ять”

*

На думку письменника, за врегулювання ситуації на Донбасі вже покладено стільки життів, що в уряду вибору фактично немає. Про це в інтерв’ю виданню Forbes заявив український письменник Юрій Андрухович, повідомляє Еспресо.TV.

 

“За Донбас вже покладено стільки життів, що в уряду вибору фактично немає. Треба перемагати загарбників, встановлювати свій контроль над усією без винятку територією, відновлювати мирне життя. І ось в умовах цього мирного життя, додам тепер від себе особисто, через якийсь час я провів би там нормальний референдум, чесний, з усіма спостерігачами і так далі”, – зазначив він.

 

Письменник вважає, що те, що анексія Криму Росією є міжнародним злочином, оскільки була здійснена при грубому порушенні міжнародного права. За його словами, так званий референдум на півострові був проведений неохайно, в поспіху.

 

“Про присутність військових з Росії я взагалі мовчу. Про масове голосування на референдумі російських громадян теж. Ось ця, з дозволу сказати, халявність, безпідставність і вселяє певну надію, що у Росії в кінцевому рахунку нічого не вийде. А з приводу національної травми я можу сказати лише те, що Кримом ситуація не вичерпалася, війна триває. Ми маємо справу з незавершеним процесом, і оцінювати його травматичність – справа майбутнього”, – вважає Андрухович.

 

На питання, чи планує автор повертатися до художньої літератури, він зазначив, що викладання в Берліні займає багато часу.

 

“Добре, що тільки один семестр, тобто в другій половині літа я вже буду вільніше і сподіваюся повернутися до рукопису. Добре й те, що Юрію Луценку не дали знову пост міністра внутрішніх справ, а то він все погрожує посадити мене років так на п’ять, щоб я написав нарешті щось нове”, – каже він.

 

Нагадаємо, після промови Юрія Андруховича у Гамбурзі росіяни звинуватили його у пропаганді, якій би позаздрив Кисельов. Тоді письменник сприйняв за правду фотожабу, на якій Кисельов нібито називає мішки на барикадах Майдану мішками із кокаїном, що поливають горілкою.

Espreso.tv