У Росії фільм про депортацію чеченців заборонили як “історичну фальшивку”

*

У Мінкультури РФ побоюються, що стрічка сприятиме розпалюванню міжнаціональної ворожнечі.

 

Міністерство культури Росії не видало прокатного посвідчення фільму “Наказано забути” про депортацію чеченців та інгушів у лютому 1944 року, тож стрічку заборонили до показу в кінотеатрах. Про це повідомляє BBC.

 

В офіційному листі російського Мінкультури пояснили, що “демонстрація даного фільму сприятиме розпалюванню міжнаціональної ворожнечі”. Як обґрунтування цієї позиції у відомстві зазначають, що центральний епізод кінокартини – масове спалення жителів гірського аулу Хайбах – є “історичною фальшивкою”.

 

“Ми такого шуму не чекали. Просто коли директор картини пішла у Мінкультури, їй замість прокатного посвідчення видали листа, в якому чиновники назвали історичною фальшивкою описаний у фільмі випадок спалювання більш як 700 чоловік у Хайбасі. Для чеченців, інгушів абсолютно зрозуміло, що це не фальшивка”, – розповів продюсер фільму Руслан Коканаєв.

 

За його словами, у картині “Наказано забути” показано моменти не лише самого факту депортації, який вже визнано, а й ті злочини, які скоювали на місцях.

 

“Ніхто раніше публічно не розповідав про те, що людей, які були нетранспортабельними, фізично знищували”, – зазначив автор кінострічки.

 

Коканаєв також додав, що заборона Мінкультури означає, що фільм неможливо буде показати у кінотеатрах Росії, на телебаченні, картина не зможе брати участі у конкурсах. Автори навіть не змогли подати заявку на кінофестиваль у Канни.

 

“Тільки опублікувати в інтернеті можемо. Але ми все-таки сподіваємося, що потрапимо на деякі фестивалі, хоча там теж є обмеження, яких ми повинні дотримуватися”, – скрушно констатував він.

 

Нагадаємо: насильницьку депортацію чеченців та інгушів з території Чечено-Інгушскої АРСР до Середньої Азії та Казахстану організувала радянська влада в період з 23 лютого до 9 березня 1944 року.

ТВі

  • Jon Ross

    Всі нацональності Московії повинні мати одну назву – русікіє люді.

  • Вестник Душевед

    Чем дальше тем больше поведение России напоминает тухлый совок…