Одеський кінофестиваль пройде без нового російського кіно

*

700 заявок на міжнародний і 130 на національний конкурс – стільки стрічок довелося переглянути Аліку Шпілюку, програмному директору Одеського Міжнародного Кінофестивалю. За місяць до старту ОМКФ оголосив програму п’ятого ювілейного фестивалю.

У міжнародному конкурсі змагатимуться 12 стрічок, у тому числі два українських фільми: “Моя русалка, моя Лореляй” Нани Джорджадзе та “Поводир” Олеся Саніна. Вони ж будуть представлені у національній програмі разом з іще п’ятьма фільмами. Серед них документальні роботи Валентина Васяновича “Присмерк” та фільм-портрет Дмитра Томашпольського “Лариса Кадочникова. Автопортрет.”, який нещодавно отримав премію Національної спілки кінематографістів України як кращий неігровий фільм 2013 року.

 

Спеціальна подія цього року – позаконкурсна програма “Шлях до свободи”. Це 8 документальних стрічок про народну боротьбу у різних країнах. Найочікуванішим показом  програми вважають стрічку Сергія Лозниці “Майдан”. Сам режисер буде в журі міжнародного конкурсу ОМКФ.

 

А от традиційну програму “Нове російське кіно” цього року скасували.

 

“Не було людей, які відмовилися приїхати на фестиваль із Росії. Є такі, яких ми не хочемо запрошувати”, – прокоментував Алік Шпілюк.

 

Причиною такого рішення була, серед іншого, і фінансова скрута: бюджет фестивалю скоротився на 25%. Організатори не отримали від держави жодної допомоги. 26 тисяч доларів на організацію  і виплату призів у національному конкурсі збирали на краудфандинговій платформі.

 

“Ми зняли ролик про фестиваль, про Одесу. Люди давали гроші – хто 10 доларів, хто тисячу, так збираємо кошти усім світом. Ми вже назвали цьогорічний фестиваль народним,” – розповідає президент фестивалю Вікторія Тігіпко. “Церемонія відкриття і закриття не буде проходити у Оперному театрі. Нам назустріч не пішло Міністерство культури – ціну за оренду театру виставили утричі більшу за ту, що ми зазвичай платили. Це близько 800 тисяч гривень – непід’йомна сума для нас. Церемонію проведемо у Одеському театрі музичної комедії. Нам треба боротися за туристичний сезон в Одесі. Зараз там усе дуже погано: місто пусте, з готелями домовитися складно, бо вони зачиняються. Іноземні посольства радять своїм резидентам не їхати в Україну. Ми намагаємося пояснити усім, що тут безпечно. Для безпеки на усіх локаціях фестивалю і на усіх показах будуть встановлені рамки-металошукачі. Це стандарт на будь-якому міжнародному фестивалі”.

Gazeta.ua