Книжка чи не останнього носія давньої народної мудрості вже у книгарнях

11 червня у столичній книгарні “Є” презентували нову книжку волинського письменника Володимира Лиса “Із сонцем за плечима”. У ній йдеться про його бабусю – Пелагею Кусько.

24d1c099ab09f1ca086832a6b093c006

Придбати книгу.

“Якось головний редактор видавництва “Клуб сімейного дозвілля” Світлана Скляр запропонувала написати книжку про Полісся, місцеві легенди і повір’я. Вже почав складати план, а потім подумав: “Для чого це робити? У мене була чудова бабуся, яка все це знала. Треба написати про неї”. Бабуся Палажка знала дуже багато легенд, казок, молитов і приказок. Вона була знаною на селі повитухою і вміла готувати ліки із трав і квітів. Брала для цього тополю, осику і пирій. А королями лікування вважала ромашку і деревій. Коли почав пригадувати казки, легенди і прислів’я, які мені розказувала бабуся, виявилося, що багато чого запам’ятав”, – розповів Володимир Лис.

 

“Бабуся на хуторі Згорани. Вона була напівграмотною і прожила 74 роки. Коли почав працювати над книжкою, поїхав на хутір. Почав шукати людей, які її пам’ятають. Таких знайшов чимало, хоч вже минуло 40 років після її смерті”, – додав письменник.

 

“Багато людей скажуть, що філософія і твердження моєї бабусі — дуже наївні. Але вона була чи не останнім носієм давньої народної мудрості і поетичного бачення світу”, – сказав Володимир Лис.

Gazeta.ua