Педро Альмодовар, Кшиштоф Зануссі та Анджей Вайда вимагають від Путіна звільнити українця Сенцова

*Видатні режисери звернулися до президента Росії Володимира Путіна й до інших представників російської влади з приводу затримання українського режисера Олега Сенцова.

 

Звернення оприлюднено на сайті Ради Європейської кіноакадемії.

 

Серед підписантів звернення – Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Агнєшка Голанд, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, актор Даніель Ольбрихський та інші.

 

“Ми, його європейські колеги, глибоко стурбовані і не можемо не хвилюватися за його долю та за його майбутнє”, – йдеться у зверненні.

 

Автори листа закликають російську владу гарантувати Сенцову безпеку, оприлюднити його місцеперебування, висунути йому чіткі обвинувачення або звільнити, а також провести прозоре розслідування.

 

Лист адресовано Володимирові Путіну, голові Державної Думи Сергієві Наришкіну, голові МВС Росії Володимирові Колокольцеву, міністрові культури Володимиру Мединському, а також голові ФСБ Олександру Бортнікову й генеральному прокуророві Юрію Чайці.

 

Нагадаємо, що відомого українського кінорежисера Олега Сенцова звинувачують у терористичній діяльності й належності до “Правого сектору”.

 

Сенцова затримали у Криму і звинуватили в підготовці терактів у Сімферополі, в Ялті та Севастополі. Працівники ФСБ стверджують, що режиер і його “спільники” нібито готували вибухи вночі проти 9 травня біля меморіалу Вічного вогню та біля пам’ятника Леніну в Сімферополі.

Newsru.ua