У російський підручник з історії вписали брехню про скасування мовного закону в Україні

У новому підручнику історії Росії за 9 клас, який був надрукований російським видавництвом «Просвещение» за дорученням президента РФ Володимира Путіна, повідомляється, що одним з перших рішень нової української влади після втечі Віктора Януковича було позбавлення російської мови особливого статусу. Як випливає з підручника, це стало причиною, за якою кримські власті вирішили від’єднати півострів від України.

 

«Наприкінці 2013 – початку 2014 року загострилася ситуація на Україні. У лютому 2014 легітимний президент країни В.Ф. Янукович був позбавлений влади, а влада перейшла до опозиції. Одним з її перших рішень стало скасування закону про статус російської мови і введення заборони на його використання нарівні з українською. Верховна рада Автономної Республіки Крим, що входила до складу України, відмовилася підкорятися київській владі», – йдеться в тексті.

*

 

Це неправда. 23 лютого, в день втечі Януковича з України, Верховна Рада дійсно проголосувала за скасування так званого закону Ківалова-Колесніченка від 2012 року, яким регулювалося застосування мов в Україні. Свого часу прийняття цього закону викликало масові протести в Україні через його незбалансованість і очевидний утиск прав української мови в деяких регіонах.

 

Проте 4 березня голова Верховної Ради Олександр Турчинов відмовився підписувати скасування цього закону – таким чином рішення Ради не набуло чинності. Мовний закон діє досі, а російська мова має статус регіональної у ряді областей України.

StopFake.org