Діти обрали найкращий фільм на міжнародному кінофестивалі «Чілдрен кінофест»

*

У Києві на закритті Першого мiжнародного кiнофестивалю для дiтей та пiдлiткiв “Чiлдрен кiнофест” були оголошені результати міжнародного конкурсу, який проходив у трьох містах – Києві, Одесі та Львові. Глядацький успіх і перемогу отримав французький фільм “Белль i Себастьян” – історія дружби сироти і великого піренейського гірського собаки Белль.

Нагороду для Ніколя Верньє, режисера фільму, отримав Лоран Барб, аташе з питань аудіовізуальної сфери Французького інституту в Україні. За його словами, фільм користувався великим касовим успіхом у Франції, i його перемога на “ЧIЛДРЕН КIНОФЕСТi” свiдчить про хороший смак маленьких українських глядачів. Головний приз відправиться до режисера до Франції. 

Усього в конкурсній програмі «Чілдрен кінофест» брали участь 7 фільмів з Данії, Швеції, Великої Британії та Франції. Бронзовим призером став український мюзикл для дітей «Трубач» , який на фестивалі представляв режисер фільму Анатолій Матешко. Глядачі тепло зустріли картину про змагання двох хорів, яка знімалася в Києві.

 

Закрив кінофестиваль «Великий диктатор» Чарлі Чапліна – перший звуковий фільм метра німого фільму, який не втрачає актуальності й донині. Картину показували в рамках ретроспективи робіт Чапліна, присвяченій 125-річчю великого коміка.

 

У 2014 році фестиваль для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест відбувся вперше. Його місією організатори називають формування культурного сімейного дозвілля та популяризацію походів у кіно серед юної аудиторії. Партнерами фестивалю виступили Фонд Рината Ахметова «Розвиток України», Французький інститут в Україні, Гете Інститут і посольство Швеції.

 

Покази конкурсної програми і глядацьке голосування проходили в Києві, Львові та Одесі. Фестиваль прийняли в себе 11 міст України. У Донецьку, у зв’язку з неспокійною ситуацією в регіоні , фестиваль стартував в неділю, 1 червня і триватиме до середи, 4 червня.

ІА ПРО