Британська бібліотека оцифровує класичну літературу для вільного доступу (ФОТО)

*Британська Бібліотека відкрила сайт, присвячений класичній англійській літературі. Почали з XVIII-XIX століть. Наразі оцифровано і викладено у вільний доступ 1200 артефактів – Блейк, Діккенс, Вайльд, Стівенсон та інші.

Про це повідомляє Guardian.

 

Першими відкрили розділ, присвячений романтичному і вікторіанському періодам. Причиною стали результати опитування більше 500 викладачів англійської літератури – 82% з них вважають, що школярам “найважче ототожнити” себе з героями XVIII-ХІХ cтоліть.

 

На новому сайті, який має назву “Відкриття літератури”, можна знайти рукописи, ілюстрації, фото, щоденники, газети, першодруки та інші “літературні скарби” з фондів бібліотеки та авторських музеїв.

 

На думку видання, це буде найбільше цифрове джерело англійської літератури.

Сторінка з “Маленької книжечки” (1744), яка вважається першою книгою для дітей. І першою друкованою згадкою про бейсбол

 

 Рукопис казки, зроблений оксфордським викладачем математики Чарльзом Доджсоном для маленької Аліси Лідделл восени 1864 року – прообраз майбутньої “Аліси в Країні Чудес”

 

Серед представлених авторів – Вільям Блейк, Персі Біші Шеллі, сестри Бронте, Чарльз Діккенс, Оскар Вайльд, Джейн Остін, Роберт Бернс, Льюїс Керролл, Герберт Веллс та інші. Артура Конан Дойля ще не оцифрували.

 

Приклади артефактів:

– кудель волосся Шеллі і рукопис його поеми “Озимандія”,

– начерки “Як важливо бути поважним” Вайльда і добірка газетних матеріалів про судові процеси за його участю у 1895 році [грандіозний літературно-сексуальний скандал тих часів за участю приватних детективів – ІП],

– словник кримінального сленгу [дивись “Шлепер”] героїв Діккенса і фото боргової тюрми, де юний Чарльз був ув’язнений разом із батьком тощо.

Жовта преса. Оскар Вайльд намагається пояснити в суді, що він не проповідує содомію своїми творами

Бібліотека планує відкрити доступ до артефактів з усієї англійської літератури – від середньовічного “Беофульфа” до нашого часу. Вчителі і науковці сподіваються, що це допоможе школярам і студентам сприйняти класичних авторів і персонажів, як реальних людей.

 Ілюстрації Вільяма Блейка до його “Пісень невинності” (1789)

На думку керівника відділу співпраці з громадськістю Британської бібліотеки, контакт з оргинінальними матеріалами “вселить життя у роман чи поему, які написані сотні років тому”.

Реклама фабрики вакси Воррена, на якій тяжко трудився маленький Чарльз Діккенс, щоб допомогти родині. Пізніше описана в “Девіді Копперфілді”. 1820-ті

“Кожна дитина повинна мати змогу насолодитися найкращими авторами країни, – зазначила представник Департаменту освіти Елізабет Трасс. – Ось чому уряд повертає літературу до шкільного життя”.

 Ілюстрація до бельгійського видання “Війни світів” Герберта Веллса (1906)

Британська бібліотека – національна бібліотека Великої Британії. Створена парламентом у 1972 році шляхом об’єднання бібліотеки Британського музею і ряду інших колекцій. Одна з найбільших бібліотек світу (понад 150 млн одиниць зберігання).

Історична правда